Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Gyventojų turto draudimas

Gyventojų turto draudimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Namų turto draudimas: draudimo objektai, draudimo vieta, draudiminiai ir nedraudiminiai įvykiai, draudėjo sutarties sudarymas, draudėjo pareigos įvykio atveju, draudėjo išmokos, AB "Lietuvos draudimas" ir UAB "Drauda" bei draudimo grupių analizė pagal pasirašytas tiesioginio draudimo įmokas.

Ištrauka

Kas yra Jūsų namų turtas?
Tai yra viskas, ką Jūs turite namuose: namų įrangos, apstatymo, apyvokos ir vartojimo reikmenys. Tai gali būti, pvz., baldai, buitiniai prietaisai, rūbai, o taip pat grynieji pinigai ir papuošalai. Tai taip pat radijo ir televizijos antenos, jeigu jos nėra bendro naudojimo. Jeigu draudėjas yra būsto nuomininkas, tai draudimas galioja ir jo lėšomis įrengtiems daiktams, pvz. sanitarinei įrangai, medinėms grindims ar įmontuotiems sieniniams baldams.
Valstybinis gyventojų turto draudimas organizuojamas visuomenės interesais. Siekiama atlyginti gyventojams gaisrų, avarijų, stichinių ir kitokių nelaimių padarytus nuostolius. Iš draudėjų įmokų, sumokėtų apdraudžiant turtą, sudaromi Valstybinio draudimo fondai, iš kurių mokamas draudimo atlyginimas.
Mūsų šalyje Valstybinis draudimas įkurtas daugiau kaip prieš 60 metų. Atsižvelgiant į gyventojų poreikius ir pageidavimus, turto draudimo sąlygos buvo nuolat tobulinamos, gerinamas gyventojų aptarnavimas. Daug dėmesio skiriama masiniam aiškinamajam darbui, nuo kurio labai priklauso draudimo paplitimas. Valstybinio draudimo darbuotojai ir jų visuomeniniai talkininkai gali dar daug nuveikti, kad kiekvienas respublikos gyventojas geriau žinotų draudimo rūšių sąlygas, privalumus ir plačiau naudotųsi draudimo paslaugomis. Valstybinio draudimo įstaigos rūpinasi gyventojų turtiniais interesais ir padeda likviduoti įvairių nelaimių padarytus nuostolius. Dalis gyventojams priklausančio turto apdraudžiama privaloma tvarka, tačiau nepilna jų verte, todėl kiekvienam yra suteikta teisė savo noru apdrausti savo turtą papildoma suma. Kiekvienos rūšies turtui drausti yra atskiros taisyklės, kuriose tiksliai nusakoma, koks turtas apdraudžiamas, kokiais atvejais išmokamas draudimo atlyginimas ir kitos draudimo sąlygos.
Realybė rodo, kad kartą atsitikusi nelaimė gali sąlygoti milžiniškus nuostolius. Atsiradę nuostoliai sukelia finansinius sunkumus. Norint jų išvengti – išeitis paprasta – investicijos į apsaugą, t.y. į draudimą.
Darbo tikslas – išanalizuoti ir palyginti AB "LIETUVOS DRAUDIMAS" ir UAB "DRAUDA" gyventojų namų turto draudimo taisykles.
Darbo objektas: AB "Lietuvos draudimas" ir UAB "Drauda".
Darbo dalykas: gyventojų turto draudimas.
Darbo metodika: mokslinės literatūros analizė, AB "Lietuvos draudimas" 1993 m. spalio 27 d. namų turto savanoriškojo draudimo taisyklės ir UAB "Drauda" 1997 m. liepos 31 d. namų turto draudimo taisyklės, ir statistinė medžiaga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDraudimo kursinis darbas
KategorijaDraudimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis30.04 KB
AutoriusBritva
Viso autoriaus darbų202 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word gyventoju turto draudimas.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą