Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Ne gyvybės draudimo teoriniai ir praktiniai aspektai

Ne gyvybės draudimo teoriniai ir praktiniai aspektai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768
Aprašymas

Įvadas. Ne gyvybės draudimo teoriniai aspektai. Ne gyvybės draudimo esmė ir sąvoka. Ne gyvybės draudimo klasifikavimas. Perdraudimas. Draudimo įmonių veiklos įvertinimo rodikliai. Lietuvos ne gyvybės draudimo tyrimo metodika. Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos analizė. Lietuvos ne gyvybės draudimo tankio rodiklis 1999-2004 metai. Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos prasiskverbimo rodiklis 1999-2004 metai. Lietuvos ne gyvybės draudimo išsiplėtimo kitimas 1999-2004 metai. Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovių skirstymas pagal kapitalo sudėtį 2003 metais. Lyginant su 2002 metai. Ne gyvybės ir gyvybės draudimo rinkos pajamos, mln. Litų 1999-2003 metai. Ne gyvybės ir gyvybės draudimo rinkos išmokos, mln. Litų 1999-2003 metai. Sausumos TPCAD rinkos dalies kitimas 1999-2003 metai. Sausumos transporto priemonių draudimo. Rinkos dalies kitimas 1999-2003 metais. Turto draudimo rinkos kitimas 1999-2003 metai. Laidavimo draudimo rinkos kitimas 1999-2003 metai. Bendrosios civilinės atsakomybės draudimo rinkos kitimas 1999-2003 metais. Privalomojo ir savanoriško draudimo nuo nelaimingų atsitikimų skirtumai. Draudimo nuo nelaimingų atsitikimų kitimas 1999-2003 metais. Privalomojo ir papildomojo ligos draudimo skirtumai. Draudimo ligos atveju rinkos kitimas 1999-2003 metais. Kreditų draudimo rinkos kitimas 1999-2003 metai. gyvybės draudimo sistemos tobulinimas ir perspektyvos. Ne gyvybės draudimo pokyčiai Lietuvai tapus Europos Sąjungos (ES) nare. Veiksniai, sąlygojantys ne gyvybės draudimo rinkos augimą. Išvados. Резюме. Priedai (3).

Ištrauka

Šiandieninėje literatūroje vis dažniau kalbama apie paslaugų ekonomiką. Paslaugos, kaip ir prekės, skirtos tam tikriems žmonių poreikiams tenkinti. Be to paslaugų sfera yra vienintelė ekonomikos sritis, kur kuriamas socialinis produktas (pvz., transportas, švietimas, sveikatos apsauga ir pan.).
Paslaugos, kurios dalyvauja mainų procese, vadinamos komercinėmis arba mokamomis ir realizuojamos rinkoje už tam tikrą kainą, o jų suteikimo išlaidos įtraukiamos į bendrąją ūkio apyvartą per valstybės mokesčių sistemą. Paslauga rinkoje įgauna visus prekei būdingus požymius: turi savo gyvavimo ciklą, įgauna piniginę vertės išraišką pagal galiojančius paklausos ir pasiūlos dėsnius ir visų svarbiausia – tenkina vartotojų poreikius. Tačiau paslauga poreikių tenkinimo piramidėje stovi aukštesniame lygyje nei maistas, drabužiai ar būstas. Todėl poreikis paslaugoms atsiranda, kai didėja gyvenimo intensyvumas (laiko ekonomijos tendencija), keičiasi visuomenės išsivystymo lygis ir pan.
Plačiai žinomo amerikiečio A.Maslow poreikių hierarchijos piramidėje iškart po fiziologinių poreikių seka poreikiai saugumui. Žmogus visuomet siekia būti saugus, apsaugoti artimuosius, savo turtą, todėl galimų rizikų sumažinimui, saugumo padidinimui naudoja įvairius draudimo elementus ir formas. Įvykus draudimo sutartyje numatytam įvykiui, yra sušvelninamas dėl jo atsiradęs poveikis. Be to draudimas gali tarnauti ir kaip efektyvi taupymo forma. Jo apsauga padeda nelaimės ištiktiems žmonėms nepražūti, neleidžia tapti našta visuomenei. Todėl draudimą socialiniu požiūriu galima vertinti kaip žmonių gerbūvio, turtinių skirtumų tarp atskirų visuomenės sluoksnių mažinimo priemonę. Ekonominiu požiūriu draudimas yra būtinas kaip vystymosi ir klestėjimo sąlyga, nes priešingu atveju tektų atsisakyti svarbių sumanymų.
Nepaisant ne gyvybės draudimo paslaugų svarbaus vaidmens finansinių paslaugų rinkoje, dauguma Lietuvos gyventojų nesuvokia ne gyvybės draudimo esmės ir paskirties, teikiamos naudos. Taigi šioje srityje būtina rengti daugiau publikacijų, kuriose būtų gvildenami ne gyvybės draudimo veiklos teoriniai ir praktiniai aspektai. Dar vis besikuriančioje Lietuvos ne gyvybės draudimo sistemoje egzistuoja nemažai problemų, todėl labai aktualu jas analizuoti ir ieškoti būdų toms problemoms spręsti.
Tyrimo objektas- ne gyvybės draudimas.
Tyrimo tikslas- išnagrinėjus ir įvertintinus Lietuvos ne gyvybės draudimo rinką, nustatyti ne gyvybės draudimo rinkos augimo perspektyvas.
Tyrimo tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:
1) išnagrinėti ne gyvybės draudimo esmę ir sąvoką;
2) pateikti ne gyvybės draudimo klasifikavimą;
3) išanalizuoti Lietuvos ne gyvybės draudimo sistemą;
4) ištirti ne gyvybės draudimo pokyčius Lietuvai tapus ES nare;
5) nustatyti veiksnius sąlygojančius rinkos augimą;
6) įvertinti ne gyvybės draudimo rinkos augimo perspektyvas.
Pagrindiniai tyrimo metodai, kuriais vadovautasi tiriant šalies ne gyvybės draudimo rinką yra literatūros analizė ir sintezė, aprašomasis, grafinis būdas, duomenų analizė, sisteminimas ir apibendrinimas. Vertinant rinkos augimo perspektyvas, vadovautasi analitinio dinamikos eilučių išlyginimo metodu.
Ne gyvybės draudimui analizuoti darbe naudotasi Lietuvos Respublikos įstatymais, normatyviniais aktais, reglamentuojančiais draudimo veiklą, remtasi atitinkamų Europos Sąjungos direktyvų, nuostatomis. Atliekant tyrimus panaudoti Lietuvos Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos surinkti, Lietuvos ne gyvybės draudimo įmonių veiklą atspindintys statistiniai duomenys.
Darbe įvertintos šalies ne gyvybės draudimo rinkos plėtimąsi lemiančios aplinkybės bei pateikti pasiūlymai, atsižvelgiant į ne gyvybės draudimo rinkos efektyvumą.
Tyrimų laikotarpis: 1998-2002m.
Straipsnis "Ne gyvybės teoriniai ir praktiniai aspektai" bus išspausdintas mokslinės konferencijos "Jaunasis mokslininkas 2004" pranešimų medžiagoje.

Su draudimo kompanijomis ir jų veikla žmonės susiduria kasdien, nori jie to ar ne ir tai tęsiasi jau ne vieną tūkstantį metų.
Draudimas atsirado apie 4500 m.pr.Kr. Kinijoje, vietiniams pirkliams plukdant savo krovinius vandeningomis Kinijos upėmis, kroviniai dažnai nuskęsdavo. Todėl tie pirkliai įkūrė laikinas sąjungas. Laivui nuskendus, nuostolius patirdavo visi sąjungos nariai, o ne vienas, kuriam būtų labai sunku vienam pakelti visų nuostolių naštą. Tai ir buvo pati draudimo pradžia.
400 m.pr.Kr. senojoje antikinėje Graikijoje egzistavo tarsi socialinis draudimas žūties kare atveju. Tai buvo savotiškos draudimo kompanijos, kurios rinkdavo įnašus, bausdavo juos nemokančius, laidodavo žuvusius, mokėdavo pašalpas našlėms.
Draudimas – kaip ekonomikos šaka susiformavo XIII a., būtent tada draudimo operacija buvo atskirta nuo paskolos suteikimo. Seniausia iki šiol draudimo sutartis buvo pasirašyta 1347 metais.
Pirma, panaši į dabartinę draudimo rūšis buvo jūrų draudimas. Pirma draudimo bendrovė buvo įsteigta 1424 metais Genujoje. Ji draudė sausuma ir jūra keliaujantį transportą.
Iki XX a. draudimas vystėsi trimis kryptimis: gaisrų, jūros ir gyvybės. XX amžiuje labai išaugo draudimo veiklos apimtys, atsirado naujos draudimo rūšys, kurių dabar jau yra virš 200.
Lietuvos teritorijoje draudimas, kaip verslas, atsirado tik XIX amžiuje.
Ir šiais laikais įvairi žmogaus veikla, ypač ūkinė, dažnai siejama su kokia nors rizika. Pirkėjas rizikuoja įsigyti nekokybišką pirkinį, tiekėjas krovinį ar transporto priemonę ir t.t. Norint išvengti minėtų ir panašių atvejų: bankininkams – laiku ar visiškai negauti savų pinigų, keleiviams – pavėluoti, vežėjams – sugadinti arba prarasti palengvinti jų padarinius, imamasi įvairiausių priemonių: specialių kokybės kontrolės priemonių, "saugių" kreditavimo sąlygų, arbitražų ir daugelio kitų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDraudimo diplominis darbas
KategorijaDraudimas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis62 puslapiai 
Literatūros šaltiniai46 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis187.28 KB
AutoriusLaurynas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasSaulius Lukošius
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ne gyvybes draudimo teoriniai ir praktiniai aspektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 62 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Saulius Lukošius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą