Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Rizikos valdymas ir verslo draudimas

Rizikos valdymas ir verslo draudimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Rizikos samprata. Rizikos valdymas. Rizikos valdymas finansų rinkose. Draudimas. Draudimo įmonių veikla ir jos sudėtinės dalys. Verslo įmonių naudojamos šiuolaikinės draudimo rūšys. Draudimas Lietuvoje. Draudimo įmonės. Lietuvos ne gyvybės draudimo paslaugų rinkos raidos perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

Visais žmogaus gyvenimo ir veiklos periodais labai didelę reikšmę turi baimės jausmas, siekiamas būti saugiu pačiam, apsaugoti savo artimuosius, savo turtą. Plačiai žinomo amerikiečio A.Maslow poreikių hierarchijos piramidėje iškart po fiziologinių poreikių seka poreikiai saugumui. Jau nuo labai senų laikų žmonės savo saugumo padidinimui, galimų rizikų sumažinimui ėmė taikyti įvairius draudimo elementus ir formas.
Trečiame šio amžiaus dešimtmetyje Vokietijoje išleistoje A.Manes draudimui skirtoje knygoje, rašoma, kad "draudimas yra žmogaus proto pergalė prieš žiaures gyvenimo jėgas. Mąstančios logikos laimėjimas prieš aloginius šio gyvenimo reiškinius". Šioje knygoje pabrėžiama, kad kuo mažesnė yra visuomenės kultūra, tuo mažiau ji suvokia ją supančius pavojus, ir dėl to nepakankamai įvertina draudimo suteikiamas galimybes. Tad galima teigti, kad draudimo išsivystymas ir visuomenės kultūra yra tarpusavyje susiję.
Šiandien apie šalies išsivystymo lygį daug pasako jos draudimo rinka. Draudimo situacijai įvertinti dažniausiai yra naudojami draudimo įmokų sumos, tenkančios vienam šalies gyventojui, ir draudimo prasiskverbimo, šalies mastu surinktos draudimo įmokų sumos dalis nacionaliniame produkte, rodikliai. Pagal šios rodiklius Lietuva atsilieka nuo pažangios ekonomikos išsivysčiusių šalių. Tačiau draudimo veiklos suaktyvėjimas, jo svarbos geresnis supratimas yra pakankamai žymūs.
Draudimas turi labai didelę ir įvairiapusę reikšmę. Pirmiausia netikrumo dėl ateities ir tuo pačiu užslėptos baimės jausmą jis leidžia pakeisti užtikrintumo ir saugumo jausmu. Įvykus draudimo sutartyje numatytam įvykiui, yra sušvelninamas dėl jo atsiradęs poreikis. Nuo šio poreikio patenkinimo atskirais atvejais, pavyzdžiui, įvykus nelaimingam atsitikimui, priklauso ne tik nelaimės ištiktojo, bet ir aplinkinių likimas. Draudimas teikia ne tik saugumo jausmą dėl galimų nelaimių, bet gali tarnauti ir kaip efektyvi taupymo forma. Jei neegzistotų draudimo apsauga, tai dalis nelaimės ištiktųjų būtų nustumti į skurdą ir tuo pačiu taptų našta visuomenei. Todėl socialiniu požiūriu draudimą galima vertinti kaip žmonių gerbūvio, prisitaikymo bei turtinių skirtumų tarp atskirų visuomenės sluoksnių mažinimo priemonę. Ekonominiu požiūriu draudimas yra būtina šalies vidaus vystymosi ir klestėjimo sąlyga. Jei nebūtų draudimo, daugumos projektų tektų atsisakyti, vargu, ar bankai ryžtųsi juos kredituoti. Draudimo sąlygos yra tvarkingi įrenginiai, apsaugos priemonės, technologinė drausmė. Draudimas- drausminantis visuomenės veiksnys. Tad draudimo svarba šiandiena didelė ir neabejotinai turi augimo perspektyvų.
Taigi mano darbo tikslas panagrinėti draudimo sistemą teoriniu bei praktiniu aspektais. Norėčiau paminėti keletą uždavinių, kuriuos išprendus bus atliktas šis darbas :
• Panagrinėti rizikos sąvoką
• Išsiaiškinti kaip rizika gali būti valdoma
• Nustatyti draudimo esmę
• Verslo įmonių naudojamų šiuolaikinių draudimo rūšių analizė
Darbe taip pat bus atsakyta į klausimus: kokios yra draudimo įmonės Lietuvoje, ne gyvybės draudimo perspektyvos Lietuvoje. Manau, kad šie klausimai yra gan svarbūs Lietuvai, žvelgiančiai į ateitį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-20
DalykasDraudimo kursinis darbas
KategorijaDraudimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai7
Dydis139.52 KB
AutoriusEva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rizikos valdymas ir verslo draudimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą