Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Pensijinis draudimas

Pensijinis draudimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Dabartinė Lietuvos pensijų sistema. Pensijų sistemos formavimasis. Socialinio draudimo pensijos. Įvykdytos pensijų sistemos reformos. Ankstyvosios pensijos. Teisė gauti pensiją. Nauja pensijų formulė. Pensinis amžius. Privilegijuotos pensijos. Būtinybė keisti pensijų sistemą. Pensijų sistemos reformos prielaidos. Demografinis spaudimas pensijų sistemai. Finansinės pensijų reformos prielaidos. Mokestinės pensijų reformos prielaidos. Bendraekonominės pensijų reformos prielaidos. Politinės pensijų reformos prielaidos. Psichologinės pensijų reformos prielaidos ir poreikio kaupiamosioms pensijoms identifikavimas. Teisinės pensijų reformos prielaidos. Techninės pensijų reformos prielaidos. Pasaulinė pensijų fondų praktika ir patirtis. Pensijų fondo sąvoka Europos Sąjungos dokumentuose. Pensijų fondų istorija. Tradicijos ir specifika. Reformos Rytų ir Centrinės Europos šalyse. Šiek tiek apie reformos turinį. Lietuvos Respublikos (LR) Pensijų fondų įstatymas ir jo pagrindinės nuostatos. Įstatymo paskirtis. Pensijų fondo steigimo ir veiklos ypatumai. Pensijų programos ir jų dalyviai. Pensijų fondo finansai. Pensijų lėšų investavimas, reinvestavimas, valdymas ir saugojimas. Pensijų programų dalyvių interesų apsauga. Išvados.

Ištrauka

Pribrendo būtinybė iš esmės keisti pensijų sistemą. Nepasisekusi 1995 m. reforma rodo, kad reikia keisti ir pakeitimų kryptį. Socialinę apsaugą būtina individualizuoti, organizuoti ją kaupimo principu. Tik tuomet bus įmanoma iš tiesų, o ne deklaratyviai susieti įmokas ir išmokas, suinteresuoti žmones draustis senatvei.
Valstybinė apsauga turi būti suvokiama ne kaip "atpildas" už asmens nuopelnus, tačiau kaip visuomenės pagalba negalintiems savęs aprūpinti, ir turi būti tiekiama tiek, kiek jos nariai nuspręs reikalinga ir pajėgs. Kad pensijų sistemą reikia pertvarkyti individualizavimo ir kaupimo linkme, jau suprato ir politikai.
Todėl artimiausiu metu ketinama įvesti papildomą kaupimą pensijų fonduose. Tačiau šis žingsnis negali būti vienintelis, o tik pirmasis einant esminių reformų keliu. Pagrindinę pajamų senatvėje dalį turėtų teikti privati apsauga, o valstybės vaidmuo apsiriboti ties socialine šalpa.
Šio darbo tikslas - išanalizuoti dabartinę Lietuvos pensijų sistemą, identifikuoti esmines jos problemas bei pasiūlyti pensijų sistemos tobulinimo kryptis.
Darbe keliami tokie uždaviniai:
1) išanalizuoti dabartinę Lietuvos pensijų sistemą;
2) identifikuoti pensijų sistemos reformos prielaidas;
3) apžvelgti pasaulinę pensijų fondų praktiką ir patirtį;
4) pristatyti esmines LR pensijų fondų įstatymo nuostatas;
5) pateikti siūlomas pensijų sistemos tobulinimo kryptis.

Europoje socialinis draudimas atsirado 19 amžiaus pabaigoje kaip pramoninės revoliucijos padarinys. Bene žymiausias jo pradininkas buvo Bismarkas. Bismarko modelis pasklido po pasaulį. Ir šiandien jo pagrindu formuojamos daugelio šalių socialinio draudimo sistemos.
Lietuva ilgai buvo agrarinė valstybė. Socialinis draudimas buvo įteisintas tik 1926 m., bet jis nebuvo visuotinis. Veikė tik atskiros draudimo rūšys. 1940 m. sovietų okupacija nutraukė dar nespėjusias susiklostyti socialinio draudimo tradicijas. Socialinio draudimo kaip savitarpio pagalbos, bendros ir asmeninės atsakomybės už kiekvieno žmogaus dabartį ir ateitį derinimo sistema ištirpo vieningoje valstybės lėšomis realizuojamoje sovietinėje socialinio aprūpinimo sistemoje.
Atkūrus nepriklausomą Lietuvos valstybę prasidėjo radikali socialinio aprūpinimo sistemos reforma. Jos pagrindinis tikslas buvo išskirti į atskiras globos bei rūpybos, darbo biržų ir socialinio draudimo sritis. Tai buvo padaryta 1990 m. priėmus Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio aprūpinimo pagrindų įstatymą.
Tais pačiais metais prie Socialinės apsaugos ministerijos buvo įsteigta Vyriausioji valstybinio socialinio draudimo valdyba, kurios užduotis - organizuoti Lietuvoje valstybinį socialinį draudimą.
Valstybinio socialinio draudimo sistema kūrėsi gana sparčiai. Per penkerius metus (1991- 1995 m.) buvo padėti jos teisiniai pamatai (priimti Valstybinio socialinio draudimo bei Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymai), suformuoti struktūriniai padaliniai, sukurta kompiuterinė informacinė duomenų bazė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-11
DalykasDraudimo kursinis darbas
KategorijaDraudimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis48.56 KB
Autoriusgita
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pensijinis draudimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą