Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Draudimo veiklos esmė ir reikšmė

Draudimo veiklos esmė ir reikšmė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Draudimo veiklos esmė ir rūšys. Draudimo veiklos socialinė reikšmė. Draudimo veiklos ekonominė reikšmė. Draudimo verslo raidos tendencijos Lietuvoje. Išvados. Summary.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus nori jaustis saugus. Tai noras apsaugoti save nuo gresiančių įvairių pavojų, ligų, užpuolimų, apiplėšimų, turto praradimų ir panašiai. Nesaugumo jausmą sumažinti ar užtikrinti žalos padengimą po nelaimingo atsitikimo padeda tam tikra verslo šaka ir rizikos valdymo forma — draudimas.
Draudimo veikla svarbi įvairiais požiūriais. Atsižvelgiant į tai, kad ji gali užtikrinti žmonių saugumą, sumažinti netikrumo dėl ateities jausmą bei padengti nuostolius, įvykus draudiminiam įvykiui, draudimo veikla reikšminga socialiniu požiūriu. Draudimo veiklą galima pavadinti visuomeninės gerovės palaikymo forma. Ne gana to, draudimo veikla svarbi ir ekonominiu aspektu, nes tai verslas, apimantis kapitalo kaupimą, panaudojimą, pinigų srautų judėjimą ir investicijas, tuo dalyvaujant šalies ekonomikos klestėjime.
Draudimo rinkoje parduodama ypatinga paslauga, o draudimo veikla pasižymi unikalia specifika, kurią lemia neįprastų poreikių egzistavimas. Tokie poreikiai, jau minėti, — žmonių saugumo, rizikos sumažinimo, poreikio, atsiradusio po nelaimingo atsitikimo, tenkinimas — sąlygoja kylantį uždavinį, kaip reikiamai ir teisingai koordinuoti draudimo veiklą: apskaičiuoti įmokas, nustatyti galimų atsitikimų dažnį, numatyti išmokų sumą ir dar, nepaisant viso to, gauti pelną. Visa tai sudaro specifinę draudimo veiklos esmę.
Draudimo verslas Lietuvoje nėra plačiai nagrinėjamas mokslinėje Literatūroje. Nors bendroji draudimo teorija užsienio šalių literatūroje tinkama ir Lietuvai, praktinė draudimo įmonių veikla šiek tiek skiriasi. Negalima sutapatinti užsienio šalių ir Lietuvos draudimo rinkų. Lietuvoje draudimo verslas dar išgyvena pereinamojo laikotarpio fazę. Todėl šiame darbe aptariama draudimo veiklos esmė ir reikšmė apskritai bei Lietuvos draudimo verslo raidos tendencijos.
Daugiausia buvo naudotasi J. Čepinskio, D. Raškinio, R. Stankevičiaus ir A. Šerniaus knyga "Draudimas", taip pat J. Čepinskio ir D. Raškinio knyga "Draudimo veikla" bei moksliniais V. Kindurio straipsniais apie gyvybės ir ne gyvybės draudimą, pateiktais žurnaluose "Ekonomika". Daug informacijos suteikė draudimo priežiūros komisijos pateiktos 1998 — 2004 metų draudimo rinkos apžvalgos, bei įvairūs statistikos departamento pateikiami statistiniai duomenys. Naudotasi ir angliška Emmett J. Vaughan ir Therese M. Vaughan parašyta knyga "Fundamentals of Risk and Insurance".
Tyrimo objektas: draudimo veikla.
Darbo tikslas: išanalizuoti draudimo veiklos reikšmę socialiniu ir ekonominiu aspektais.
Darbo uždaviniai:
1. Atskleisti draudimo veiklos esmę ir rūšis.
2. Išanalizuoti draudimo veiklos socialinę reikšmę.
3. Išanalizuoti draudimo veiklos ekonominę reikšmę.
4. Įvertinti draudimo verslo tendencijas Lietuvoje.
Tyrimo metodai: teorinė analizė ir apibendrinimas, draudimo veiklos statistinių duomenų analizė ir interpretacija, lyginamoji draudimo rinkos rodiklių analizė ir interpretacija bei loginės išvados.
Darbo struktūra: darbas susideda iš keturių skyrių. Pirmasis skyrius apie draudimo veiklos esmę ir rūšis, antrasis skyrius — draudimo veiklos socialinė reikšmė, trečiasis — draudimo veiklos ekonominė reikšmė, o ketvirtasis — draudimo verslo tendencijos Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDraudimo kursinis darbas
KategorijaDraudimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis70.42 KB
AutoriusJustina
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. Vytautas Kindurys
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Draudimo veiklos reiksme ir esme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. Vytautas Kindurys
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą