Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Valstybinio socialinio draudimo biudžeto sudarymas ir vykdymas (2)

Valstybinio socialinio draudimo biudžeto sudarymas ir vykdymas (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Valstybinio socialinio draudimo biudžeto sudarymo ir vykdymo literatūros apžvalga. Valstybinio socialinio draudimo biudžeto sudarymas ir tvirtinimas. Pensijų socialinis draudimas. Ligos ir motinystės socialinis draudimas. Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinis draudimas. Nedarbo socialinis draudimas. Valstybinio socialinio draudimo bendroji apžvalga. Valstybinio socialinio draudimo biudžeto vykdymas. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (6).

Ištrauka

Lietuvoje socialinis draudimas savo istoriją skaičiuoja nuo 1926 m. kovo 23 d., kai Respublikos prezidentas A.Stulginskis paskelbė Vyriausiosios socialinio draudimo valdybos įstatymą.
Kad aiškiau būtų kas yra valstybinis socialinis draudimas pateiksiu keleto autorių nuomonę. ,,Draudimo veiklos teorija apibrėžia socialinį draudimą kaip valstybės ar jos institucijų organizuotą fizinių asmenų draudimą, kuriuo yra siekiamas užsibrėžtų socialinės politikos tikslų (pvz., socialinis šeimos padėties užtikrinimas) įgyvendinimas" (1, p.430).
Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio drau¬dimo įstatymas pateikia tokį apibrėžimą: "Valstybinis socialinis draudimas yra valstybės numatytų socialinių ekonominių priemonių sistema, teikianti apdraustiesiems Respublikos gyventojams, o taip pat įstatymų numatytais atvejais apdraustųjų šeimų nariams gyvenimui reikalingas lėšas ir paslaugas, jei jie negali dėl įstatymo numatytų priežasčių apsirūpinti iš darbo ir kitokių pajamų, arba dėl įstatymo numatytų svarbių priežasčių turi papildomų išlaidų" (2).
,,Valstybinis socialinis draudimas (VSD) — tai valstybės nustatytų socialinių ir ekonominių priemonių sistema teikianti apdraustiesiems šalies gyventojams, taip pat įstatymo numatytais atvejais - apdraustųjų šeimų nariams gyvenimui reikalingų lėšų ir paslaugų, jei jie negali apsirūpinti iš darbo ar kitokių pajamų. Šiam tikslui Lietuvoje veikia VSD fondas, kuris yra valstybės juridinis asmuo. VSD fondo veiklai vadovauja fondo valdyba, o valstybinį socialinį draudimą vykdo fondo valdybos teritoriniai skyriai." (3, p. 67).
Kiekvienas darbuotojas dirbdamas tam tikrą darbą nori garantijų, kad bus aprūpintas senatvėje, bei ligos ar tam tikro atveju metu. Taigi manau kad ši tema yra aktuali kiekvienam gyventojui. Kadangi tema yra visuomenei aktuali taigi ji turi ir problemų kurios neramina visuomenę, tai pavyzdžiui valstybinio socialinio draudimo pašalpų apskaičiavimo problemos ir t. t.
Darbo tikslas – išanalizuoti ir pateikti valstybinio socialinio draudimo biudžeto suadymą ir vykdymą, pabrėžti visuomenėje vyraujančias aktualias problemas, kurios turi įtakos gyventojų socialiniam gerbūviui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-31
DalykasDraudimo kursinis darbas
KategorijaDraudimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis163.59 KB
AutoriusSimona
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybinio socialinio draudimo biudzeto sudarymas ir vykdymas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą