Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Lizingas ir jo taikymas Lietuvoje IĮ "V. Prišmont prekybos ir autotransporto firma" pavyzdžiu

Lizingas ir jo taikymas Lietuvoje IĮ "V. Prišmont prekybos ir autotransporto firma" pavyzdžiu

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Lizingo esmė. Lizingo formavimosi istorija. Lizingo sąvoka. Lizingo subjektai ir objektai. Lizingo rūšys. Lizingo privalumai ir trūkumai. Lietuvos lizingo rinka. Lizingo kūrimas ir šiandieninė situacija Lietuvoje. Didžiausios Lietuvos lizingo kompanijos. Lizingo taikymas IĮ "V. Prišmont prekybos ir autotransporto firma" pavyzdžiu. Išvados.

Ištrauka

Darbe tiriamas lizingas kaip alternatyvus finansavimo šaltinis. Ši darbo tema pasirinkta neatsitiktinai. Šiandieninės Lietuvos ekonominėmis sąlygomis daugelis įmonių sprendžia finansines problemas, kylančias dėl pinigų stokos. Plečiant įmonės veiklą, vadovams reikia rinktis iš kokių šaltinių finansuoti naujus projektus. Neišsivysčiusioje Lietuvos kapitalo rinkoje dažnai nėra didelio išorinių kapitalo kaupimo šaltinių pasirinkimo. Kaip alternatyva bankinėms paskoloms, išsivysčiusiose Vakarų Europos šalyse ypač paplitusi tokia finansavimo rūšis kaip lizingas. Darbas susideda iš trijų dalių: teorinės, analitinės ir projektinės.
Teorinėje dalyje kalbama apie pagrindines lizingo charakteristikas, rūšis, taikymo principus, formavimosi istoriją, lizingo teikiamus privalumus bei trūkumus sutarties šalims. Taip pat apžvelgiamos lizingo rinkos kai kuriose Vakarų Europos šalyse.
Praktinėje tyrimo dalyje analizuojama Lietuvos lizingo rinka bei teorinėje dalyje analizuotų lizingo alternatyvos įvertinimo metodų pritaikymas Lietuvos sąlygomis. Tam tikslui sumodeliuota situacija ir lyginamas lizingas kaip alternatyvus paskolos finansavimo šaltinis.
Amalitinė dalis skirta individualios įmonės "V.Prišmont prekybos ir autotransporto firma" pasirinkto finansavimo šaltinio analizei, jo trūkumams bei privalumams įžvelgti. Pabandysime nuosekliai nupasakoti eigą norimam turtui, šiuo atveju automobiliui įsigyti.
Darbo tikslas – giliau susipažinti su lizingu, pagrindinį dėmesį skiriant jo įvertinimui, ištirti lizingą kaip alternatyvų finansavimo šaltinį
Pagrindinė išvada: lizingas gali būti alternatyva banko paskolai.

Temos aktualumas. Šiandieninės Lietuvos ekonominėmis sąlygomis daugelis įmonių sprendžia finansines problemas, kylančias dėl pinigų stokos. Plečiant įmonės veiklą, vadovams reikia rinktis iš kokių šaltinių finansuoti naujus projektus. Teoriškai jie turi tris alternatyvias finansavimo galimybes: naudoti įmonės uždirbtą pelną; didinti įmonės įstatinį kapitalą išleidžiant naujas akcijas ir skolintis.
Neišsivysčiusioje Lietuvos kapitalo rinkoje dažnai nėra didelio išorinių kapitalo kaupimo šaltinių pasirinkimo. Jei vidinių įmonės išteklių nepakanka, o savininkai nelinkę arba nepajėgūs didinti akcinio kapitalo, tai paprastai tenka imti paskolą iš banko.
Kaip alternatyvos bankinėms paskoloms, išsivysčiusiose Vakarų Europos šalyse ypač paplitusios tokios finansavimo rūšys kaip lizingas ir faktoringas. Lietuvoje lizingo operacijos – sąlyginai nauja ir įdomi finansavimo rūšis, kurios naudojimo ypatumai daugeliui nėra žinomi. Todėl ir pasirinkome tokią kursinio darbo temą. Šiame darbe stengsimės pateikti kuo daugiau informacijos apie lizingo naudojimą tarptautinėje ir vidaus rinkoje, išryškindami lizingo privalumus, metodus naudojamus pasirenkant alternatyvius finansavimo šaltinius, jų pritaikymo galimybes Lietuvoje.

Tyrimo uždaviniai:
• pateikti lizingo sampratą ir pagrindines charakteristikas;
• aptarti lizingo atsiradimo istoriją Lietuvoje bei Europos šalyse;
• pateikti lizingo rūšių analizę; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDraudimo kursinis darbas
KategorijaDraudimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis120.42 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasAsta Žižytė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lizingas ir jo taikymas Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • Asta Žižytė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą