Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Draudimo objektai ir teisės

Draudimo objektai ir teisės

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Draudiko teisės ir pareigos sudarant draudimo sutartį. Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvekcija (CMR): nuostatos susijusios su vežimais, kuriuos paeiliui vykdo keli vežėjai. Draudimo objektas, sudarant nekilnojamojo turto draudimo sutartis. Išvados. Priedas.

Ištrauka

Draudimo veikla – ūkinė komercinė veikla, kuria draudimo sutarties pagrindu už draudimo įmoką prisiimama kitų asmenų nuostolių rizika ar kitaip siekiama apsaugoti šių asmenų turtinius interesus įvykus draudiminiams įvykiams, asmenų turtinių interesų apsaugai panaudojant draudiko skaičiuojamus draudimo techninius atidėjimus dengiantį turtą ir kitą turtą. Draudimas – tai ekonominių santykių sistema, kur perskirstant tarp draudimo dalyvių lėšas kaupiami specialūs fondai atlyginti nuostolius, susidariusius dėl stichinių nelaimių ar kitų draudiminių įvykių.
Teisininkų nuomone draudimas yra dvipusis susitarimas, kuriuo viena pusė (draudikas) sutinka kompensuoti kitos pusės (draudėjo) nuostolius.
Apibendrinant draudimo sąvokos apibrėžimus, išryškėja šie svarbiausi momentai: draudimas gali egzistuoti ten, kur yra kelios žmonių suinteresuotos grupės; draudimas pasižymi atlyginimo principu (ne labdaros, privalomumo ir kt.);draudimo tikslu gali būti ir nuostolių kompensavimas, ir būsimų poreikių patenkinimas (stipendija, kraitis ir kt.);
Svarbu, kad šiuos poreikius ar nuostolius iššaukia atsitiktiniai įvykiai. Būsimo poreikio patenkinimas turi remtis kolektyviškumo principu – didelis skaičius tos pačios rizikos veikiamų ūkio subjektų turi būti susibūrę į grupę (draudimo grupę) kolektyvinio rizikos nešimo tikslu. Šiame draudimo veiklos principe atsispindi savitarpio pagalbos idėja. Vienodame pavojuje esantys asmenys (ūkio subjektai) draudiminiu atveju įsipareigoja tarpusavyje remti vieni kitus.
Draudimo veiklos ekonomiškumas reiškia ateityje draudimo grupės nariams iškilsiančių poreikių tenkinimo planingumą.
Draudimas yra procesas, kurio metu asmens rizika pasidalinama su kitais asmenimis. Draudėjai moka draudimo įmokas draudikui – įmonei, vykdančiai valstybės licencijuojamą draudimo veiklą. Jei draudėjas patiria draudiminį įvykį, kitų draudėjų sumokėtų įmokų dalis naudojama draudimo išmokoms mokėti. Draudimas draudikui yra komercinė ūkine veikla, kurios pagalba draudikas siekia pelno. Kad draudimo procesas tinkamai funkcionuotų (t.y. kad draudikai turėtų pakankamai lėšų draudimo išmokoms mokėti), valstybė numato valstybinę draudimo veiklos priežiūrą. Draudikai yra licencijuojami (t.y. ne kiekviena įmonė gali būti draudiku, o tik tokia, kuri atitinka griežtus teisės aktuose nustatytus reikalavimus), privalo kaupti rezervus būsimoms išmokoms, bei turėti nepriekaištingos reputacijos, kvalifikuotus ir patyrusius vadovus. Valstybė taip pat didelį dėmesį skiria ir draudimo sutartinių santykių reglamentavimui, nustatydama pagrindines draudėjo ir draudiko teises ir pareigas teisės aktuose (Civiliniame kodekse ir Draudimo įstatyme). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-10
DalykasDraudimo referatas
KategorijaDraudimas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis26.01 KB
Autoriusgiedre titaitiene
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPažėrienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Draudimo objektai ir teises [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Pažėrienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą