Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Pensijų draudimas

Pensijų draudimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Pensijų kaupimo sistema Lietuvoje. Naujoji pensijų kaupimo sistema. Pensijų fondai. Pensijų kaupimo bendrovės Lietuvoje. Antros pakopos pensijų fondai. Investavimo kryptys. Skirtumai tarp pensijų fondų. Ką galiu prarasti? Trečios pakopos pensijų fondai. Išmokos. Pensijų fondų investavimo kryptys. Papildomas pensinis draudimas. Papildomo pensinio draudimo išmoka. Kas nutiks, jei nustosite mokėti kaupiamąsias įmokas? Kaip pasirinkti pensijų fondą. Statistiniai duomenys. Investavimo grąža. Išvados.

Ištrauka

Pensija — tai senatvės pajamos, skirtos kasdieniam senų žmonių vartojimui finansuoti. Dar prieš porą metų pensijų klausimai rūpėjo tik pensininkams ir politikams. Pensininkams - nes jie tiesiogiai suinteresuoti iš valstybinio socialinio draudimo gaunamais pinigais. Politikams - nes jie tokią pensijų sistemą sukūrė, ir dar dėl to, kad pensininkai jiems yra svarbūs kaip masė į rinkimus ateinančių žmonių.
Visiems kitiems pensija buvo ne jų reikalas, nes ja pasirūpinti patys iš esmės turėjo mažai galimybių. Privalomai mokamos nustatyto dydžio socialinio draudimo įmokos dar jokiu būdu nereiškia nei teisės į pensiją, nei pakankamo ar pageidaujamo jos dydžio. Savarankiškai papildomai rūpintis senatve, kai didžiulę dalį pajamų nusavina valstybė, mainais pasiūlydama menką socialinį draudimą, retai kuriam pakanka lėšų.
Pensijų reforma situaciją stipriai pakeitė. Žmogus pagaliau gavo galimybę pats tapti atsakingu už savo gerovę senatvėje. Dabar kiekvienas gali pasirinkti, likti "Sodroje", ar draustis privačiuose fonduose ir pasirenkant pensijų fondą prisiimti dalį atsakomybės sau. Juk mūsų senatvė – ir mūsų reikalas.
Darbo tikslas yra aprašyti pensijų kaupimo sistemą Lietuvoje, pensijų fondų funkcionavimo ypatumus.
Uždaviniai :
Išsiaiškinti naująją kaupimo sistemą Lietuvoje;
Supažindinti su pensijų fondų veikla, jos rūšimis;
Išsiaiškinti kokios yra pensijų kaupimo bendrovės Lietuvoje.
Pensijų sistemos reforma Lietuvos laisvosios rinkos instituto akiratyje atsidūrė daugiau nei prieš dešimtmetį, o 1994 m. gimė pirmasis, būtent instituto ekspertų parengtas Pensijų fondų įstatymo projektas. Vieni iš pirmųjų Lietuvoje iškėlę mintį įteisinti savanorišką kaupiamąjį pensijų draudimą atviruose, t. y. neprofesiniuose, pensijų fonduose, LLRI ekspertai nuo to laiko aktyviai ragino nedelsiant vykdyti pensijų sistemos reformą šalyje, atkreipdami dėmesį į gilėjančias "Sodros" problemas, senstančią visuomenę. 2004 m. pensijų sistemos reforma Lietuvoje pagaliau buvo pradėta.
Pensijų reformos užuomazga tapo supratimas, kad dėl natūralių demografinių pokyčių, t.y. senstančios visuomenės, XX a. pasaulyje vyravęs perskirstymo (angl. Pay-As-You-Go, PAYG) modelis ilgainiui taps nebefunkcionalūs, nes mažėjantis dirbančiųjų skaičius nebegalės išlaikyti didėjančios pensinio amžiaus visuomenės dalies, o valstybės biudžetui tokia našta bus per sunki. O ir pats tokio modelio pagrindimas yra socialiai neteisingas: valstybinio socialinio draudimo pensija nėra nei užsidirbama, nei susitaupoma, nei nusiperkama. "Sodros" pensija yra tiesiog valdžios įsipareigojimas esamiems pensininkams esamų dirbančiųjų sąskaita. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-16
DalykasDraudimo referatas
KategorijaDraudimas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis212.7 KB
AutoriusJudita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI. Pažėrienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pensiju draudimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • I. Pažėrienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą