Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Sodros statistinių duomenų apžvalga

Sodros statistinių duomenų apžvalga

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įžanga. Tikslas – apžvelgti LR (Lietuvos Respublikos) valstybinio socialinio draudimo fondo (Sodros) veiklos, biudžeto rodiklius per 2002–2007 metų laikotarpį. Valstybinio socialinio draudimo draudėjų ir apdraustųjų statistika. Valstybinio socialinio draudimo fondo pajamos ir išlaidos. Pensijų socialinio draudimo rodikliai. Ligos ir motinystės draudimo rodikliai. Išvados.

Ištrauka

Sodra – Vyriausioji valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie tuometės Darbo ir socialinio aprūpinimo ministerijos – buvo įkurta 1990 m. kovo 7 d. Per 19 metų veiklos laikotarpį socialinio draudimo sistema buvo reformuota, išplėsta. Veiklos pradžioje dėl šalies ekonomikos restruktūrizacijos ir Rusijos krizės įtakos Sodros biudžetas buvo deficitinis, po to augant ekonomikai jis tapo perteklinis. Sodra – viena iš pagrindinių šalies vartojimo variklių. Taigi jos veikla turi didelę reikšmę šalies gyventojų gerovei. Pasaulinės ekonominės krizės akivaizdoje, socialinio draudimo sistema kaip ir visos kitos sritys susiduria su sunkumais. Tačiau praėjus šiai krizei reiks įveikti kitą iššūkį – visuomenės senėjimo poveikį socialinio draudimo sistemai. Pabrėžtina tai, kad Sodra yra viena iš institucijų, kuria Lietuvos gyventojai pasitiki labiausiai, taigi svarbu, kad su minėtais iššūkiais ji susidorotų ir nenuviltų socialinio draudimo dalyvių.
Referato tikslas – apžvelgti LR valstybinio socialinio draudimo fondo (Sodros) veiklos, biudžeto rodiklius per 2002 – 2007 (kiek įmanoma ir 2008) metų laikotarpį.
Uždaviniai:
1. Nustatyti valstybinio socialinio draudimo sistemos veiklos tendencijas, paaiškinti galimas jų priežastis.
2. Išnagrinėti, kaip keitėsi atskirų socialinio draudimo rūšių rodikliai, kaip juos galima sieti su apdraustųjų gerove.
Darbe naudoti tyrimo metodai: statistinių duomenų ir ekonomikos situacijos analizė, skirtingų metų įvairių rodiklių palyginimas ir apžvalga, rezultatų įvertinimas.
Daugiausiai remtasi Sodros leidiniu "Valstybinis socialinis draudimas: statistiniai duomenys 2007 m.", kuriame pateikiami fondo 2002 – 2007 metų veiklos duomenys. Darbe aptariami svarbiausi rodikliai, atspindintys ekonominę ir socialinę šalies gyventojų situaciją, socialinio draudimo finansinę būklę. Taip pat apžvelgiami šių metų Sodros biudžeto ypatumai. Rašant darbą 2008 metų duomenys buvo negausūs ir tik išankstiniai. Kur reikėjo, autorė pati atliko skaičiavimus.
Draudėjai – juridiniai asmenys bei jų filialai ir atstovybės, taip pat fiziniai asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka privalo mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas. Didžiausią draudėjų dalį 2007 metais sudarė asmenys, įsigiję verslo liudijimus (1 pav.). Tačiau jų apdraustieji sudarė tik 7 % visų apdraustųjų. Taip yra dėl to, kad asmuo, įsigijęs verslo liudijimą socialinio draudimo įmokas moka pats (galima sakyti, kad jie kartu yra ir draudėjai, ir apdraustieji), taigi tokių pavienių asmenų yra daug daugiau nei biudžetinių organizacijų, individualių įmonių ar uždarųjų akcinių bendrovių. Daugiausiai apdraustųjų turi uždarosios akcinės bendrovės (daugiau nei pusė – 54 %). Antroje vietoje – biudžetinės organizacijos, kurios sudaro tik 2 % draudėjų, tačiau turi net 19 % visų apdraustųjų. Vien jau valstybinio socialinio draudimo sistemoje dirba apie 3,7 tūkstančio darbuotojų. (Sodra yra valstybės biudžetinė įstaiga.) Iš viso draudėjų 2007 metais buvo 308,9 tūkstančių. Per 2002 – 2007 metų laikotarpį daugiau jų buvo tik 2003 metais (315,5 tūkst.), mažiausiai – 2004 metais (266,6 tūkst.). Iš to tikriausiai jokių esminių išvadų daryti nereikėtų, nes draudėjai tarpusavy labai skirtingi, o šie skirtumai galėjo atsirasti dėl ūkio subjektų teisinių formų kaitos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-09-25
DalykasDraudimo referatas
KategorijaDraudimas
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis593.49 KB
AutoriusRasma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPečiūrienė
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sodros statistiniu duomenu apzvalga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Alytaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Pečiūrienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą