Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Socialinio draudimo biudžeto sudarymas ir vykdymas: Šalčininkų skyrius

Socialinio draudimo biudžeto sudarymas ir vykdymas: Šalčininkų skyrius

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – remiantis Šalčininkų skyriaus socialinio draudimo duomenimis, išnagrinėti Šalčininkų skyriaus socialinio draudimo biudžeto sudarymą ir vykdymą. Socialinio draudimo biudžeto sudarymo ir vykdymo literatūros apžvalga. Valstybinio socialinio draudimo fondo Šalčininkų skyriaus biudžeto sudarymas ir tvirtinimas. Valstybinio socialinio draudimo fondo Šalčininkų skyriaus biudžeto vykdymas. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos socialinės apsaugos sistema susideda iš dviejų dalių – socialinio draudimo ir socialinės paramos.
Socialinis draudimas veikia įmokų į specialų fondą (Lietuvoje – "Sodros") ir išmokų iš jo principu. Tai reiškia, kad socialinio draudimo išmokas gali gauti tik tie asmenys, kurie yra apdrausti ir moka įmokas. Pagal draudimo principą išmokų dydis turi priklausyti nuo sumokėtų įmokų.
Socialiniu draudimu privaloma draustis visiems nuolatiniams Lietuvos gyventojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, narystės pagrindais arba individualiai (personalinių įmokų savininkams, notarams, advokatams, ūkininkams ir jų šeimų nariams).
Be socialinės apsaugos sistemos negali gyvuoti jokia šiuolaikinė valstybė. Socialinis draudimas – bene svarbiausias šios sistemos dalis. Valstybinis socialinis draudimas – tai valstybės nustatytų socialinių ekonominių priemonių sistema, teikianti apdraustiesiems Lietuvos Respublikos gyventojams, taip pat įstatymo nustatytais atvejais apdraustųjų šeimų nariams gyvenimui reikalingų lėšų ir paslaugų, jei jie negali dėl įstatymo numatytų priežasčių pasirūpinti iš darbo ir kitokių pajamų ir dėl įstatymo numatytų svarbių priežasčių turi papildomų išlaidų (VSD paskaitų konspektas, 2001).
Žmones nuo seno supa pavojų kupina aplinka. Tačiau kiekviename žmoguje slypi sugebėjimas įspėti galimus pavojus, sumažinti jų poveikį ir neigiamus padarinius. Todėl daugelis yra linkę draustis nuo nemalonių netikėtumų ir rizikos. Kita vertus, kiekvienam piliečiui aišku, kad jis bet kada gali tapti priklausomu nuo aplinkinių pagalbos, paramos ir garantijų. Netikrumas dėl ateities formuoja natūralų žmogaus apsaugos poreikį, kuris gali būti patenkinamas visuomeninio susitarimo pagrindu. Socialinės apsaugos poreikis išryškėja žmogui gimstant ir išlieka visą gyvenimą. Todėl labai svarbu žinoti ir suprasti socialinio draudimo svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime.
Savarankiškos, nepriklausomos, šiuo metu esančios Valstybinio socialinio draudimo sistemos Lietuvoje pagrindai pradėti kurti 1988 m., Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1990 10 26 nutarymu Nr.1-697 priėmė LR Valstybinio aprūpinimo sistemos pagrindų įstatymą, 1991 05 21 nutarimu Nr.1-1337 priėmė LR Valstybinio socialinio draudimo įstatymą, 1996 05 21 nutarimu Nr.1-1343 priėmė LR Sveikatos draudimo įstatymą. Šie ir kiti normatyviniai dokumentai reglamentuoja socialinio ir sveikatos draudimo sistemos funkcionavimą Lietuvoje (VSD paskaitų konspektas, 2001). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-09-29
DalykasDraudimo referatas
KategorijaDraudimas
TipasReferatai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis49.15 KB
AutoriusWiesia
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasNovošinskienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialinio draudimo biudzeto sudarymas ir vykdymas Salcininku skyrius [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 28 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Novošinskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą