Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Finansinės rinkos ir institucijos: draudimas UAB DK "PZU Lietuva"

Finansinės rinkos ir institucijos: draudimas UAB DK "PZU Lietuva"

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – pateikti UAB DK "PZU Lietuva" kaip draudimo rinkos finansinės institucijos, veiklos analizę. Šalies finansinio sektoriaus ypatybės. Draudimo rinka. Pasirašytos įmokos, išmokos, skvarba ir tankis. Pasirinktos finansinės institucijos vieta ir reikšmė sektoriuje. UAB DK "PZU Lietuva" rodiklių analizė. Rizikos valdymas. Draudimo rizika. Operacinė rizika. Finansinių rodiklių analizė. Konkurentinė aplinkos analizė. Išvados.

Ištrauka

Finansų rinka – ekonominė rinka, apimanti prekybą pinigais, vertybiniais popieriais ir kitus finansinius sandorius. Finansų rinka yra specifinė rinka, kurioje finansų sektorius vaidina esminį vaidmenį [1]. Tai yra ekonominės sistemos sudėtinė dalis, kuri susieja visas finansines priemones, finansines institucijas bei finansines rinkas.
Vienos iš nedepozitinių finansinių institucijų yra draudimo kompanijos, kurios užima svarią vietą finansų rinkoje ne tik Lietuvoje, bet ir visame Pasaulyje.
Dabar bene populiariausia tema Lietuvoje yra krizė. Vieni pasimetę, nežino ką daryti, kiti sako, kad toliau bus dar tik blogiau, treti- kad jokios krizės nėra ir negali būti.
Krizė yra krizė, ir atrodytų pardavimai turėtų mažėti. Tačiau atlikus JAV rinkos tyrimą tarp gyvybės draudimo pardavimų ir BVP sąryšio, pastebėta, jog nepaisant to, ekonomika auga ar traukiasi, gyvybės draudimo pardavimai yra beveik pastovūs. Tendencijos visame pasaulyje yra panašios- nepriklausomai nuo ekonominės situacijos saugumas išlieka vienas pagrindinių poreikių ir žmonės toliau draudžiasi.[2]
Taigi šio darbo tikslas – pateikti UAB DK "PZU Lietuva" kaip draudimo rinkos finansinės institucijos, veiklos analizę.
Darbo uždaviniai:
• apibūdinti Lietuvos draudimo rinką ir išskirti šios rinkos dalyvius;
• įvertinti pasirinktos institucijos užimamą poziciją sektoriuje;
• įvertinti UAB DK "PZU Lietuva" rodiklius kaip likvidumas, pelningumas, išanalizuoti, kokiu būdu institucija valdo riziką;
• įvertinti pasirinktos bendrovės konkurentus.

Pastarasis laikotarpis buvo ir vis dar yra kupinas iššūkių – tiek Lietuvos verslui, tiek viešajam sektoriui tenka spręsti nekasdienes problemas. Globali ekonomikos krizė, prasidėjusi JAV, neaplenkė ir mūsų šalies ekonomikos. Šie pokyčiai paveikė ir draudimo rinką – po kelerių itin spartaus augimo metų 2008-aisiais vystymosi tempai sulėtėjo, o rezultatai buvo kuklesni nei iki šiol. Draudimo įmonių ir tarpininkų pelningumo rodikliai nebe tokie aukšti, kiek mažiau buvo pasirašyta ir draudimo įmokų bei sudaryta draudimo sutarčių. Krizė pasaulio vertybinių popierių rinkose ypač paveikė Lietuvos gyvybės draudimo sektorių, sumažindama šios draudimo paslaugos paklausą.
Nors draudimo sektorius išgyvena ne patį palankiausią verslo vystymuisi laikotarpį, o pasaulinė ekonomikos krizė daro neigiamą poveikį draudimo įmonių veiklos rezultatams, svarbu pabrėžti, kad rodikliai, atspindintys Lietuvos draudimo rinkos finansinį stabilumą – mokumo atsargos koeficientas, draudimo techninių atidėjinių pakankamumas bei padengimas likvidžiu turtu – yra pakankamai aukšti. Kaip ir anksčiau, Lietuvos draudimo įmonių investavimo strategija išlieka apdairiai konservatyvi, didžioji dalis lėšų investuojama į maksimaliai likvidžius aktyvus. Lietuvos Respublikos draudimo priežiūros komisijos (DPK) veiklos prioritetai taip pat nesikeitė – didžiausią dėmesį skyrėme ir toliau skirsime draudimo įmonių kapitalo ir draudimo techninių atidėjinių pakankamumo bei jų padengimo likvidžiu turtu kontrolei. (7) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDraudimo kursinis darbas
KategorijaDraudimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis77.02 KB
AutoriusReda
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasAleksandra Kravčionok
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansines rinkos ir institucijos draudimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Aleksandra Kravčionok
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą