Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Draudimo paslaugų plėtra Lietuvoje

Draudimo paslaugų plėtra Lietuvoje

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – Išanalizuoti draudimą bei jo teikiamas paslaugas. Draudimo esmė ir vaidmuo finansų sistemoje. Draudimo teikiamos paslaugos Lietuvoje. Gyvybės draudimo veiklos rezultatai 2007 m. Ne gyvybės draudimo veiklos rezultatai 2007 m. Išvados.

Ištrauka

Draudimas išreiškia specifinius perskirstomuosius santykius, kurių pagalba sudaromi ir naudojami tiksliniai pinigų fondai, siekiant apsaugoti fizinių ir juridinių asmenų turtinius interesus bei atlyginti materialiąją žalą įvykus draudiminiam įvykiui.
Draudimo veikla yra reikšminga tiek konkrečiam asmeniui, tiek ir valstybei. Asmuo, apsidraudęs nuo rizikos, gali jaustis saugiai, kad, įvykus draudiminiam įvykiui, jam bus atlyginti nuostoliai. Valstybės atžvilgiu draudimo veikla skatina ekonomikos augimą, kuria darbo vietas, papildo įmokomis valstybės biudžetą ir daro teigiamą poveikį šalies plėtrai.
Referato tikslas – Išanalizuoti draudimą bei jo teikiamas paslaugas.
Referate siekiama išanalizuoti šiuos uždavinius:
pateikti draudimo teikiamas paslaugas;
supažindinti su draudimo teikiamomis paslaugomis;
išskirti draudimo atliekamas funkcijas.
Draudimas išreiškia specifinius perskirstomuosius santykius, kurių pagalba sudaromi ir naudojami tiksliniai pinigų fondai, siekiant apsaugoti fizinių ir juridinių asmenų turtinius interesus bei atlyginti ir materialiąją žalą įvykus draudiminiam įvykiui.
Draudimas gali būti įvardijamas ir kaip specifinis sandoris, išreiškiantis rizikos pirkimą ir pardavimą. Draudimo atveju rizika tampa savotiška preke, perkama ir parduodama rinkoje panašiai kaip ir kitos prekės. Skirtingai nuo kitų prekių rinkoje, rizika yra "neigiama" prekė, už kurią moka ne pirkėjas, o pardavėjas. Egzistuojanti draudiminė apsauga kiekvieną draudėją veikia dvejopai. Pirma, netikrumo dėl ateities jausmas yra pakeičiamas saugumo ir pasitikėjimo jausmu. Antra, atsitikus draudiminiam įvykiui, yra patenkinamas dėl šio įvykio atsiradęs poreikis. Draudimas dažnai būna ir pinigų kaupimo forma.
Draudimo veikla yra reikšminga tiek konkrečiam asmeniui, tiek ir valstybei. Asmuo, apsidraudęs nuo rizikos, gali jaustis saugiai, kad, įvykus draudiminiam įvykiui, jam bus atlyginti nuostoliai. Valstybės atžvilgiu draudimo veikla skatina ekonomikos augimą, kuria darbo vietas, papildo įmokomis valstybės biudžetą ir daro teigiamą poveikį šalies plėtrai.
Jei nebūtų draudiminės apsaugos, dalis nelaimės ištiktųjų būtų nustumti į skurdą ir kartu taptų našta visuomenei. Todėl socialiniu požiūriu draudimas gali būti vertinamas kaip žmonių gerovės palaikymo bei turtinių skirtumų tarp įvairių gyventojų sluoksnių mažinimo priemonė. Ekonominiu požiūriu draudimas yra būtina ūkio vystymosi ir klestėjimo sąlyga. Jeigu nebūtų draudiminės apsaugos, reikėtų atsisakyti įvairių pelningų projektų, kreditų jiems finansuoti, pajamų iš krovinių pervežimo, siekiant išvengti galimų nuostolių. Visa tai sulėtintų šalies ekonomikos plėtrą. Makroekonominiu požiūriu draudimas atlieka kapitalo ir pajamų išsaugojimo funkcijas. Per gaisrą apdegusi gamykla ilgą laiką negalėtų veikti, jei neturėtų pakankamai pinigų remontui. Draudimo pagalba patirti nuostoliai padengiami draudimo išmokomis ir įmonė gali greičiau atkurti savo gamybines funkcijas. Taip išsaugomos darbo vietos, o pajamų išsaugojimas yra darbo vietų išsaugojimo pasekmė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDraudimo referatas
KategorijaDraudimas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis24.56 KB
Autoriusaudriusas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Čelnienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasTauragės skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Draudimo paslaugu pletra Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • J. Čelnienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą