Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Gyvybės draudimas (3)

Gyvybės draudimas (3)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Tikslas yra apžvelgti gyvybės draudimo rūšis, funkcijas, išsiaiškinti teikiamą naudą, įvertinti Lietuvos gyvybės draudimo įmones. Pagrindinių sąvokų žodynėlis. Gyvybės draudimo samprata. Gyvybės draudimo skirstymas ir funkcijos. Gyvybės draudimo privalumai. Gyvybės draudimo subjektai ir jų tikslai. Lietuvos gyvybės draudimo įmonių veiklos analizė bei vertinimas. Lietuvos gyvybės draudimo įmonių veiklos tendencijos. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Išsivysčiusiose šalyse didžioji dalis gyventojų apdraudžia ne tik automobilius ar būstą, bet ir save, ir savo artimuosius. Suprantama, kad vienas ar abu šeimos maitintojai rūpinasi, jog įvykus nelaimei nesikeistų šeimos socialinis statusas: nereiktų keisti gyvenamosios vietos, darbo, atsisakyti mokslo. Tai ypač aktualu, kai yra paimti kreditai turtui įsigyti ar mokėti už mokslą. Dažnai prieš išduodami paskolas bankai reikalauja apsidrausti gyvybę. Nors Lietuvoje šis reikalavimas daug kam asocijuojasi tik su dar vienu mokesčiu, gyvybės draudimas skirtas ne tik paties skolininko apsaugojimui. Jis suteikia puikią galimybę pasirūpinti savo senatve, vaikų mokslais ar paprasčiausiai taupyti ir dažnai labai palankiomis sąlygomis. Lietuvoje gyvybės draudimas dar nėra itin populiarus, nors pastaruoju metu vis daugiau žmonių draudžiasi gyvybės draudimu. Gyvybės draudimas – tai ne tik pinigų kaupimas, už kurį gaunamos palūkanos, tačiau jis dar garantuoja paramą ištikus nelaimei. Draudžiantiems gyvybės draudimu galima susitaupyti papildomų pajamų pensijai. Tai aktualu beveik kiekvienam Lietuvos piliečiui, nes senatvės pensija yra itin maža. Viena iš gyvybės draudimo funkcijų yra pinigų sukaupimas studijoms. Tai svarbu tiems, kurie turi vaikų ir ketina juos leisti į mokslus.
Taigi, šio darbo tikslas yra apžvelgti gyvybės draudimo rūšis, jo funkcijas, išsiaiškinti teikiamą naudą, įvertinti Lietuvos gyvybės draudimo įmones.
Ekonominiu požiūriu draudimas atlieka kapitalo, pajamų ir kredito išsaugojimo funkcijas, yra svarbus kapitalo rinkos investuotojas, darbo rinkos vartotojas, apsaugo nuo nuostolių arba juos sumažina, moka mokesčius į biudžetą. Socialiniu požiūriu draudimas vertinamas kaip įmonių gerovės palaikymo ir turtinių skirtumų mažinimo priemonė. Todėl draudimo verslas pasaulyje yra viena iš perspektyviausių verslo rūšių.
Gyvybės draudimas, kaip draudimo veiklos (draudimo paslaugų verslo) šaka, Vakarų šalyse susiformavo XX amžiaus antrojoje pusėje. Galutinį sprendimą, atskiriant gyvybės ir ne gyvybės draudimo šakas, priėmė Europos Ekonominė Bendrija (vėliau – Europos Sąjunga), išleidusi pirmąją direktyvą (1979 m. kovo 5 d. Nr. 79/ 267), kurioje reglamentuojamas gyvybės ir ne gyvybės draudimo šakų atskyrimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-05-21
DalykasDraudimo referatas
KategorijaDraudimas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis238.76 KB
Autoriuskropa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. J. Griškevičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyvybes draudimas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. J. Griškevičius
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą