Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Transporto priemonių keleivių nelaimingų atsitikimų draudimas

Transporto priemonių keleivių nelaimingų atsitikimų draudimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Draudimo sąvoka ir jos reikšmė. Transporto priemonių draudimas. Transporto priemonės keleivių draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Pagrindinės sąvokos, naudojamos transporto priemonių keleivių nelaimingų atsitikimų draudime. Draudimo sutarties sudarymo tvarka. Draudimo laikotarpis ir draudimo galiojimo teritorija. Draudiminiai įvykiai. Nedraudiminiai įvykiai. Išvados.

Ištrauka

Draudimo veikla - tai ūkinė komercinė veikla, kuri draudimo sutarties pagrindu už draudimo įmoką, prisiimama kitų asmenų nuostolių rizika ar kitaip siekia apsaugoti šių asmenų turtinius interesus įvykus draudiminiams įvykiams. Lietuvoje draudimo ir draudimo tarpininkavimo veiklą siekiant, kad draudimo sistema būtų patikima, efektyvi, saugi ir stabili reglamentuoja Lietuvos Respublikos draudimo įstatymas. Vadovaujantis šiuo įstatymu, draudimo įmonės privalo pasirinkti vieną draudimo šaką – gyvybės arba ne gyvybės (arba kredito).
Šiame referate mes analizuosime ne gyvybės draudimo šakai priklausančią Transporto priemonių keleivių nelaimingų atsitikimų draudimo rūšį. Transporto priemonių keleivių nelaimingų atsitikimų draudimas – tai ne gyvybės draudimo rūšis, kuria apdraudžiami transporto priemonės keleiviai ir vairuotojas, jei autoįvykio ar kito draudiminio įvykio metu jie buvo sužaloti ar žuvo.
Draudimas savo esme yra ekonominė kategorija, glaudžiai susijusi su finansų kategorija. Ekonominė draudimo vystymosi prielaida buvo civilinės ir prekybinės apyvartos dalyvių būtinybė greitai padengti nuostolius, kurie galėjo atsirasti jų turtui ar asmeniui įvairių žalingų faktorių (tiek gamtinės, tiek ir socialinės - ekonominės kilmės) pasėkoje. Draudimas, kurio pagrindą sudaro centralizuotas fondas, sudaromas iš daugelio suinteresuotų asmenų įnašų, leidžia išspręsti tokią problemą, kadangi jo dėka galima gana greitai padengti žalą, kurią patyrė vieno ar keleto asmenų turtas ar asmenybė.
Draudimą geriausiai apibūdina trys elementai:
(1) Rizikos paskirstymas;
(2) Tarp žymaus narių skaičiaus;
(3) Per draudiką, tiesiogiai užsiimantį draudimo veikla.
Rizikos paskirstymas. Draudimo mechanizmas tarnauja ekonominių nuostolių paskirstymui tarp kaip galima daugiau asmenų, kuriems gresia tos pačios rūšies rizikos. Draudėjas neturi jokios galimybės iš anksto sužinoti, ar gaus kaip kompensaciją didesnę sumą negu pats įmokėjo, ar paprasčiausiai mokės už kitų nuostolius. Bet pirminis tikslas yra riziką, kartais žlugdančius nuostolius pakeisti į galimybę mokėti tam tikrą fiksuotą sumą fondui, kuri bus maksimumas, ką galima prarasti. Šis platus ekonominės rizikos pasidalinimas ir yra rizikos paskirstymo principas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDraudimo referatas
KategorijaDraudimas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis23.92 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Griškevičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Transporto priemoniu keleiviu nelaimingu atsitikimu draudimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Griškevičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą