Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Vežamų krovinių draudimas

Vežamų krovinių draudimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Krovinių draudimo kilmė. Vežimų draudimas. Vežimų draudimo reikšmė. Organizacinės vežimų draudimo formos. Draudimo sutarčių tipai. Draudimo įmoka. Vežimų draudimo sąlygos, taikomos Europoje. Tarptautinių vežimų draudimo dokumentai. Rinkos situacija. "Ergo "Lietuva". AB "Lietuvos draudimas". Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Referate aprašomas vežamų krovinių draudimas, jo kilmė, pagrindinės krovinių draudimo nuostatos, draudimo sutarčių tipai.
Referato tikslas – išsiaiškinti kaip ir kada yra draudžiami vežami kroviniai, kokios yra draudimo taisyklės, kas atsakingas už vežami krovinio praradimą ar sugadinimą, taip pat, kaip draudimas apsaugo nuo netikėtų ir nelauktų nuostolių. Aprašomos vežamų krovinių draudimo rūšys Anglijoje, Vokietijoje ir Lietuvoje, bei pagrindinės įmonės teikiančios krovinių draudimo paslaugas.
Krovinių draudimas yra draudimo rūšis, krovinio savininką apsauganti nuo nuostolių, kuriuos jis gali patirti dėl krovinio sugadinimo arba jo dalinio ar visiško praradimo krovinio vežimo metu. Krovinių draudimas priskiriamas Ne gyvybės draudimo šakai ir savo esme yra Turto draudimas, nes šiuo draudimu draudžiamas savininko turtas krovinio vežimo metu, o ne jam esant toje pačioje vietoje kaip įprasta tradiciniame Turto draudime.
Žmonės jau seniausiais laikais ieškojo būdų, kaip apsaugoti savo turtą ir sumažinti nuostolius įvykus nenumatytam atsitikimui. Dėl to ir atsirado draudimas, kurio užuomazgų galime aptikti gilioje senovėje. Krovinių draudimas yra viena iš seniausių draudimo rūšių pasaulyje.
Pradžioje buvo draudžiamas jūrų transportas. Pirmosios krovinių draudimo sutartys buvo pasirašomos tarp pirklių, prekiaujančių su užjūrio teritorijomis ar keliaujančių per piratų dažnai puldinėjamas teritorijas dykumoje. Pastebėję, kad nuskendus laivui gali pražūti visas atskiro prekybininko turtas, pirkliai ėmė burtis į grupes, siekdami pasidalinti riziką tarp visų pirklių krovinio netekimo atveju. Todėl vežimų jūra draudimas yra šiuolaikinės draudimo veiklos pradininkas. Iki viduramžių laivai daugiausiai plaukiodavo pakrantėmis, tačiau, atsižvelgiant į tais laikais naudotas navigacijos priemones ir laivų statymo būdą, kelionės jūra buvo gerokai pavojingesnės nei žeme. Todėl šioje srityje noras apsisaugoti nuo nuostolių ir kilo anksčiau negu kitose srityse.
Seniausia vežimų draudimo sutartis buvo sudaryta 1348m. Pizoje. Šioje sutartyje yra numatytos išankstinės premijos mokėjimas. Be to, yra žinoma, kad 1393m. vienas Genujos notaras per tris savaites patvirtino 80 vežimų jūra draudimo sutarčių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-09-21
DalykasDraudimo referatas
KategorijaDraudimas
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis37.9 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Griškevičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vezamu kroviniu draudimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2017-03-27 IP: 188.69.195.105
    Albertas sako

    liukss

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Griškevičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą