Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Perdraudimo veikla

Perdraudimo veikla

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Draudimo istorija. Perdraudimo veikla. Ryšys tarp pirminio draudiko, perdraudimo bei draudėjo. Perdraudimo veiklos reikšmė ir būtinumas. Perdraudimo rūšys. Sutartinis perdraudimas. Proporcingasis perdraudimas. Neproporcingasis (nuostolių viršijimo). perdraudimas. Neprivalomas perdraudimas. Neprivalomasis proporcingasis perdraudimas. Neprivalomasis neproporcingasis (nuostolių viršijimo) perdraudimas. Finansinis perdraudimas. Finansinio perdraudimo rūšys. Perdraudimo pulai. Teisinis perdraudimo reguliavimas Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Žmogus nuo pat jo egzistencijos pradžios yra priverstas kovoti už būvį – tokios yra šio gyvenimo žaidimo taisyklės – nugali tik stipriausi ir ištvermingiausi. Be visų gamtoje esančių grėsmių: viesulų, uraganų, potvynių, žemės drebėjimų, gaisrų ir kitų baisių stichijų, kurios vienaip ar kitaip atneša žalos žmonijai, kiekvienas iš mūsų kasdien susiduriame ir su kitais pavojais: gatve skriejančia transporto priemone ar meiliai besišypsančiu jaunuoliu, kuris, kaip vėliau paaiškėja, yra ne kas kitas, o gudrusis kišenvagis, iššlavęs kišenes. Žmogaus veikla, deja, neišvengiamai susijusi su nelaimėmis, įvairiais netikėtumais, todėl šiuolaikinėje visuomenėje poreikis saugumui yra vis didesnis.
Amerikiečių mokslininkas A.Moslow, nagrinėjęs žmogaus elgesį, savo poreikių hierarchijos piramidėje poreikius saugumui išskiria iškart po fiziologinių poreikių, vadinasi, saugumo jausmas yra vienas iš tų privalomų rodiklių, kurie padeda žmogui eiti pirmyn. Jau nuo labai senų laikų žmonės savo saugumo padidinimui, galimų rizikų sumažinimui ėmė taikyti įvairius draudimo elementus ir formas. Gilinantis į ilgą draudimo veiklos istoriją, galima rasti labai daug įdomių faktų, kurie atskleidžia mūsų protėvių įžvalgumą ir išmintį.
Šiandien draudimas turi labai didelę ir įvairiapusę reikšmę: netikrumo dėl ateities ir tuo pačiu užslėptos baimės jausmą jis leidžia pakeisti užtikrintumo ir saugos jausmu, taip pat gali tarnauti ir kaip efektyvi taupymo forma. Tačiau būna atvejų, kada rizikos yra tokios didelės, jog pačios draudimo įmonės kreipiasi į kitas draudimo įmones tam, jog šios prisiimtos rizikos būtų perdraustos. Pastarosios įmonės užsiima perdraudimo veikla, kuri šiandieniniame gyvenime tampa vis populiaresnė. Kadangi perdraudimo veikla nėra taip gerai žinoma ir išanalizuota kaip draudimo veikla, todėl šio darbo tikslas – išnagrinėti perdraudimo veiklos ypatumus. Siekiant užsibrėžto tikslo, būtina įgyvendinti šias užduotis:
Susipažinti su draudimo istorija;
Išsiaiškinti, kokia perdraudimo esmė;
Remiantis Lietuvos Respublikos įstatymu ir kitais literatūros šaltiniais, apibrėžti svarbiausias perdraudimo sąvokas, išskirti rūšis;
Atskleisti teisinį perdraudimo reguliavimą Lietuvoje;
Remiantis surinkta informacija, daryti išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-09-21
DalykasDraudimo referatas
KategorijaDraudimas
TipasReferatai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis155.34 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Griškevičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Perdraudimo veikla [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 26 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Griškevičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą