Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Draudimo įmonės finansai

Draudimo įmonės finansai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Draudimo įmonės finansinė atskaitomybė. Draudimo įmonės nuosavas kapitalas. Draudimo įmonės skolintas kapitalas. Aktuarijai, jų atliekamos funkcijos. Draudimo įmokų tarifų nustatymas. Draudimo įmokų tarifų paskaičiavimas nekintančioje aplinkoje. Draudimo įmokų tarifų paskaičiavimas praktikoje. Draudimo įmokų tarifų paskaičiavimo metodai. Draudimo įmokų tarifų nustatymo procesas. Statistinių duomenų rinkimas. Statistinių duomenų pritaikymas. Draudimo techniniai atidėjimai. Techninių atidėjimų analizė ir tikrinimas. Atidėjimo įvykusiems, bet dar nepraneštiems draudiminiams įvykiams formavimas. Lietuvos draudimas. Išvados. Priedai (4).

Ištrauka

Darbo tikslas - supažindinti su draudimo įmonės finansine veikla, paaiškinti esminius draudimo įmonės veiklą apibūdinančius finansinius rodiklius ir jų skaičiavimo principus. Pristatyti, kaip vertinama draudimo įmonių pateikta finansinė informacija, kaip jos pagalba galima spręsti apie įmonės dabartinių ar būsimų įsipareigojimų vykdymą ir įtaką įmonės finansiniams rezultatams.
Šiame darbe apžvelgiami draudimo įmokų tarifų apskaičiavimo principai. Pristatomi draudimo įmokų apskaičiavimo nekintančioje aplinkoje ir praktikoje modeliai, aprašomi trys draudimo įmokų tarifų paskaičiavimui praktikoje dažniausiai naudojami metodai: įvertinimo, nuostolingumo pritaikymo bei draudimo įmokos sudėtinių dalių. Analizuojama draudimo įmonių finansinė atskaitomybė, nuosavo ir skolinto kapitalo sudėtis, techninių atidėjimų skaičiavimo principai. Skyriaus pabaigoje peteikiami kai kurie "Lietuvos draudimo" veiklos rodikliai.
Draudimo įmonės, jų padaliniai ir draudimo brokeriai tvarko apskaitą ir atskaitomybę vadovaudamiesi šalies įstatymais ir kitais teisės aktais. Draudimo įstatymas bei LR vyriausybės nutarimai "Dėl įmonių, turinčių juridinio asmens teises, metinės finansinės atskaitomybės" ir "Dėl draudimo įmonių metinės finansinės atskaitomybės" numato draudimo įmonių finansinių atskaitų sudarymo ir jų skelbimo tvarką.
Draudimo įmonių metinę finansinę atskaitomybę sudaro:
1. Balansas;
2. Pelno (nuostolio) ataskaita;
3. Pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaita;
4. Finansinės būklės pakitimų (pinigų srautų) ataskaita;
5. Paaiškinamasis raštas.
Metinę finansinę atskaitomybę privalo parengti visos draudimo įmonės. Ji rengiama apibendrinant kiekvienų finansinių metų duomenis, o balansas – dar ir įmonės steigimo ir likvidavimo dienos duomenis.
Kiekvienam finansinių metų ketvirčiui pasibaigus, rengiama tarpinė finansinė atskaitomybė, kurią sudaro balansas ir pelno (nuostolio) ataskaita (nesudaromos pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaita ir finansinės būklės pakitimų (pinigų srautų) ataskaita, nesurašomas paaiškinamasis raštas ir neuždaromos sąskaitos).
Metinė finansinė atskaitomybė rengiama vadovaujantis bendraisiais apskaitos principais. Jos duomenys turi būti suprantami potencialiems jų naudotojams, kad jie galėtų priimti tinkamus sprendimus.
Balanse parodomas visas įmonės turtas, nuosavybė ir įsipareigojimai.
Pelno (nuostolio) ataskaitoje pateikiami duomenys apie įmonės ataskaitinio laikotarpio veiklos rezultatus. Šioje ataskaitoje turi būti nurodytos visos per ataskaitinį laikotarpį uždirbtos pajamos ir sąnaudos, patirtos uždirbant šias pajamas. Pelno (nuostolio) ataskaitą sudaro trys dalys: techninė dalis, skirta ne gyvybės draudimo ir perdraudimo veiklai, techninė dalis – gyvybės draudimo ir perdraudimo veiklai, netechninė dalis. Techninėse dalyse rodomos pajamos ir sąnaudos, tiesiogiai susijusios su atitinkama draudimo šaka, netechninėje dalyje – pajamos ir sąnaudos, kurių tiesiogiai negalima priskirti gyvybės arba ne gyvybės draudimo veiklai.
Pelno (nuostolio) ataskaitą ir balansą susiejančioje pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaitoje rodomas paskirstytinas pelnas (nuostolis), taip pat pervedimai iš rezervų, akcininkų įnašai nuostoliams padengti, pervedimai į rezervus ir kitas pelno paskirstymas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-09-21
DalykasDraudimo referatas
KategorijaDraudimas
TipasReferatai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis1.13 MB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Griškevičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Draudimo imones finansai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 30 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Griškevičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą