Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Transporto priemonių draudimas

Transporto priemonių draudimas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Draudimo istorija. Draudimas Lietuvoje. Draudimo teorija. Draudimo sąvoka. Draudimo veiklos požymiai ir reikšmė. Rizikos samprata. Draudimo veiklos skirstymas. Transporto priemonių draudimas. Žaliosios kortelės sistema. Privalomojo transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimo sistema. Palyginimas.

Ištrauka

Visais žmogaus gyvenimo ir veiklos etapais svarbią reikšmę turi siekimas būti saugiam ir apsaugoti savo artimuosius, turtą. Tik saugus žmogus gali jaustis laimingas. Žmonės nuo labia senų laikų savo saugumui padidinti ir galimų rizikų poveikiui sumažinti ėmė taikyti įvarias draudimo forma ir elementus. Prieš kelis dešitmečius vokiečių draudimo teoretikas A. Manes rašė, kad "draudimas yra žmogaus proto pergalė prieš žiaurias gyvenimo jėgas, mąstančios logikos laimėjimas prieš analogiškus šio gyvenimo reiškinius".
Draudimas turi labai didelę ir įvairiapusę reikšmę. Pirmiausia netikrumą dėl ateities ir drauge paslėptą baimės jausmą jis leidžia pakeisti saugumo jausmu. Įvykus draudimo sutartyje numatytam įvykiui, yra sušvelninamas dėl jo atsiradęs poreikis. Nuo šio poreikio patenkinimo atskirais atvejais, pavyzdžiui, įvykus nelaimingam atsitikimui, priklauso ne tik nelaimės ištiktojo, bet ir aplinkinių likimas. Draudimas teikia ne tik saugumo jausmą dėl galimų nelaimių, bet gali būti ir efektyvi taupymo forma. Jei neegzistuotų draudimo apsauga, tai dalis nelaimės ištiktųjų būtų nustumti į skurdą ir tuo pačiu taptų našta visuomenei. Socialiniu požiūriu draudimą galima vertinti kaip žmonių gerovės, prisitaikymo ir turtinių skirtumų tarp atskirų visuomenės sluoksnių mažinimo priemonę. Ekonominiu požiūriu draudimas yra šalies vystymosi ir klestėjomo sąlyga, nes be draudimo bankai nesiryžtų kredituoti daugelio projektų. Draudžiant taip pat yra keliamos sąlygos, kad įrengimai būtų tvarkingi, geros darbo saugos ir priešgaisrinės darbo priemonės, todėl draudimas yra ir visuomenės drausminimo veiksnys.
Mano darbo tikslas - išanalizuoti draudimo, o ypač transporto priemonių reikalingumą ir naudą kiekvienam žmogui, pateikti statistinius duomenis ir įrodyti, kad ši paslauga vis labiau naudojama. Darbo uždaviniai - apžvelgti draudimo atsiradimo istoriją, sąlygas, draudimo objektus, pagrindines draudimo šakas ir grupes.
Rašydama šį darbą, naudojausi įvairiais šaltiniais: J. Aleksandravičienės "Turto draudimu", S. Girdzijausko "Draudimu", A. Vasiliausko "Verslo draudimu", J. Čepinskio ir D. Raškinio "Draudimo veikla", Lietuvos Respublikos draudimo įstatymu bei daugybe interneto svetainių, kur pateikiama naujausia informacija.
Pasirinkau šią temą, nes dėl nuolat didėjančio automobilių skaičiaus gatvėse, ji tapo ypač aktuali daugumai vairuotojų. O bene didžiausią dėmesį skyriau neseniai Lietuvoje įsigaliojusiam transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomajam draudimui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDraudimo namų darbas
KategorijaDraudimas
TipasNamų darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis28.11 KB
AutoriusLaima
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJankauskienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Transporto priemoniu draudimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 17 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Jankauskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą