Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Draudimas>Eksporto kreditų draudimas Lietuvoje (2)

Eksporto kreditų draudimas Lietuvoje (2)

Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Eksporto kredito (finansinio kredito) draudimas. Eksporto rizikos minimizavimas. Lietuvos eksporto ir draudimo veikla iki 2003 metų. Valstybės specialiųjų garantijų dėl eksporto kredito draudimo įstatymo projektas. Prekinio kredito draudimas. Prekinio kredito formavimosi sąlygos. Prekinio kredito rizikos ir eksporto rizikos sąsajos. Praktinė dalis. INVEGA. Garantijų dydžiai. Neparduotina arba laikinai neparduotina rizika. Garantijos atlyginimas. Valstybės pagalba. Išvados.

Ištrauka

Dabartinėje visuomenėje vis didėja ir plečiasi tarptautinis bendradarbiavimas, prekyba. Tai lemia didėjančią finansinių bei ūkinių operacijų tarp šalių apimtį. Tiek tarptautine, tiek vietine veikla užsiimančios įmonės ar organizacijos yra suinteresuotos, kad jų veikla būtų kuo labiau vystoma, subalansuota ir vystytųsi sėkmingai. Tačiau susiduriama su daugybe kliūčių, tokių kaip valiutinė rizika.
Nors šalies eksportas jau atsigauna, įmonių tarpusavio atsiskaitymai vis dar kelia didelį nerimą. Vis dar didelė neatsiskaitymo už prekes rizika tiek Europos Sąjungos valstybėse narėse, tiek Nepriklausomų Valstybių Sandraugos ir kitose šalyse verčia privačius draudikus išlaikyti mažus draudimo limitus. Į kai kurias šalis (Baltarusiją, Ukrainą, Gruziją ir net didele dalimi į Rusiją) prekinis kreditas iš esmės nebedraudžiamas.
Darbo objektas – eksporto kreditų draudimas ir jų svarba mažinant riziką.
Darbo tikslas – sužinoti, kaip veikia eksporto kreditų draudimas.
Darbo uždaviniai:
Apibrėžti eksporto kreditų draudimo sąvoką;
Palyginti eksporto kreditų draudimo Lietuvoje įstatymus ir taikymo ypatumus skirtingais laikotarpiais;
Apžvelgti INVEGA veiklą.

Eksporto kredito (finansinio kredito) draudimas

Eksporto kreditas – pagal prekių pirkimo-pardavimo ir (arba) paslaugų teikimo, ir (arba) darbų vykdymo sutartis pirkėjo (pirkėjų) mokėtinos piniginės lėšos, kai jų mokėjimo terminas atidedamas pirkėjui (pirkėjams) įsipareigojus atsiskaityti sutartyti nustatytomis sąlygomis.
Pasak G. Startienės, Eksporto kredito (finansinio kredito) draudimas – paskolos, suteiktos lietuviškos kilmės prekių ir paslaugų gamybai bei eksportui, grąžinimo bankui užtikrinimas.
Valstybės remiamas eksporto kredito draudimas – draudimo įmonių vykdomas eksporto kredito draudimas ir specialiųjų garantijų administravimas, kai valstybė, suteikdama draudėjui valstybės specialiąją garantiją, perima dalį pirkėjo skolos rizikos, bent jau taip teigia Lietuvos Respublikos Vyriausybė.
Anot JAV analitikų, Eksporto kreditų draudimas (EKD) apsaugo prekių ir paslaugų eksportuotoją nuo nemokių užsienio pirkėjų.Kitaip tariant, EKD ženkliai sumažina apmokėjimo rizikas susijusias su tarptautiniu verslu garantuodama eksportuotojui, kad mokėjimas bus atliktas net jei užsienio pirkėjas ir negali to padaryti. EKD, dažniausiai apima ir komercinę riziką, pavyzdžiui pirkėjo nemokumo atveju arba užsitęsusių įsipareigojimų neįvykdymo (lėto mokėjimo), ir tam tikros politinės rizikos, tokios kaip karas, terorizmas, riaušės ar revoliucija. EKD taip pat apima valiutos nekonvertabilumo, turto nusavinimo ir importo arba eksporto taisyklių pokyčius. ESI yra siūlomas tiek vieno pirkėjo, tiek keleto pirkėjų atveju trumpalaikiams (iki vienerių metų) ir vidutinės trukmės (nuo vienerių iki penkerių metų) mokėjimų laikotarpiams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDraudimo referatas
KategorijaDraudimas
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai14
Dydis158.32 KB
Autoriusn534
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasGražina Startienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Eksporto kreditu draudimas Lietuvoje (2) [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Gražina Startienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą