Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Draudimas>Darbuotojų draudimas Lietuvoje

Darbuotojų draudimas Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbuotojų draudimas Lietuvoje. Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Draudimas ligos atveju (sveikatos draudimas). Darbuotojų gyvybės draudimas. Išvados.

Ištrauka

Visais žmogaus gyvenimo ir veiklos periodais labai didelę reikšmę turi baimės jausmas, siekimas būti saugiu pačiam, apsaugoti savo artimuosius, savo turtą. Plačiai žinomo amerikiečio A. Maslow poreikių hierarchijos piramidėje iškart po fiziologinių poreikių seka poreikiai saugumui. Jau nuo labai senų laikų žmonės savo saugumo padidinimui, galimų rizikų sumažinimui ėmė taikyti įvairius draudimo elementus ir formas.
Dėl šios priežasties žmonės nuo labai senų laikų savo saugumui padidinti ir galimų rizikų poveikiui sumažinti ėmė taikyti įvairias draudimo formas ir elementus. Prieš kelis dešimtmečius vokiečių draudimo teoretikas A. Manės rašė, kad "draudimas yra žmogaus proto pergalė prieš žiaurias gyvenimo jėgas, mąstančios logikos laimėjimas prieš analogiškus šio gyvenimo reiškinius".
Draudimas turi labai didelę ir įvairiapusę reikšmę. Pirmiausia netikrumo dėl ateities ir tuo pačiu užslėptos baimės jausmais leidžia pakeisti užtikrintumo ir saugumo jausmu. Įvykus draudimo sutartyje numatytam įvykiui, yra sušvelninamas dėl jo atsiradęs poreikis. Nuo šio poreikio patenkinimo atskirais atvejais, sakysime, įvykus nelaimingam atsitikimui, priklauso ne tik nelaimės ištiktojo, bet ir aplinkinių likimas. Draudimas teikia ne tik saugumo jausmą dėl galimų nelaimių, bet gali tarnauti ir kaip efektyvi taupymo forma. Jei neegzistuotų draudimo apsauga, tai dalis nelaimės ištiktųjų būtų nustumti į skurdą ir tuo pačiu taptų našta visuomenei. Todėl socialiniu požiūriu draudimą galima vertinti kaip žmonių gerbūvio, prisitaikymo bei turtinių skirtumų tarp atskirų visuomenės sluoksnių mažinimo priemonę. Ekonominiu požiūriu draudimas yra būtina šalies vidaus vystymosi ir klestėjimo sąlyga. Jei nebūtų draudimo, daugumos projektų tektų atsisakyti, vargu, ar bankai ryžtųsi juos kredituoti. Draudimo sąlyga yra tvarkingi įrengimai, apsaugos priemonės, technologinė drausmė. Draudimas - drausminantis visuomenės veiksnys.
Darbo tikslas – išanalizuoti darbuotojų draudimą Lietuvoje.
Uždaviniai:
1. Išanalizuoti:
darbuotojų gyvybės draudimą;
darbuotojų draudimą nuo nelaimingų atsitikimų;
sveikatos draudimą.
2. Aprašyti, kokios draudimo įmonės vykdo šią veiklą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDraudimo referatas
KategorijaDraudimas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis21.76 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbuotoju draudimas Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais