Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Draudimas>Draudimo bendrovių veikla

Draudimo bendrovių veikla

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Draudimo sąvokos. Draudimo teorijos. Draudimo veiklos reikšmė. Draudimo funkcijos. Draudimo paslaugos. Draudimo formos. Savanoriškais draudimas. Draudimo šakos ir jų grupės. Ne gyvybės draudimas. Draudimo įmonių tikslai. Draudimo fondas ir jo sudarymo formos. Kapitalo investicinė veikla draudimo įmonėse. Praktinė dalis. Draudimo rinkos apžvalga. Lietuvos draudimo įmonių užimama rinka. Išvados. Priedai (4 psl.).

Ištrauka

Šio savarankiško darbo tema yra "Draudimo bendrovių veikla" . Šiandien draudimas yra esminis sudėtingų nacionalinių ekonomikų funkcionavimo visame pasaulyje elementas. Draudimas neabejotinai užima svarbią vietą modernioje ekonomikoje ir jo svarba pripažįstama jau kelis šimtmečius. Draudimas yra praktiška būtinybė verslui ir įmonėms, bet jis atlieka ir platų visuomeninį vaidmenį, peržengiantį verslo reikalų ir didesnės valstybės turto dalies apsaugos ribas. Draudimas - svarbiausia priemonė, kurios pagalba vieno individo katastrofa yra padalinama tarp daugelio, o vienos bendruomenės katastrofa padalinama tarp kitų bendruomenių; taip didelių katastrofų padariniai yra sušvelninami ir gali būti atitaisyti" .
Draudimo reikšmė ypač didelė ne tik valstybei ar jos ekonomikai, bet ir visai visuomenei, kur pastarosios svarbą aiškina "garsioji A. Maslow poreikių hierarchinė piramidė, kurioje saugumo poreikiai pagal svarbą užima antrą vietą po fiziologinių poreikių. Jau nuo senų laikų žmonės, siekdami padidinti savo saugumą, ėmė taikyti įvairius draudimo elementus ir formas" – taip baimės jausmą pakeisdami saugumo, užtikrinimo jausmu. Taigi šio darbo teorinėje dalyje bus aiškinamasi kas yra tas draudimas, kokios jo teorijos, kokia jo reikšmė visuomenėj, kokie draudimo įmonių tikslai ir t.t..
Praktinėje darbo dalyje bus nagrinėjama ar šiuometinė finansinė krizė turėjo įtakos draudimo bendrovių finansinėj veiklai ir aiškinsiuos kokios draudimo įmonės populiariausios Lietuvoje.
Egzistuoja daug ir įvairių draudimo, kaip veiklos, apibrėžimų. Keletą jų verta paminėti:
- Draudimas yra rizikos valdymo priemonė, naudojama apsisaugoti nuo galimų finansinių nuostolių rizikos.
- Draudimas yra ūkinė – komercinė veikla, kuria pagrinde iš draudėjų įmokų sudaryto fondo pagalba atlyginami nuostoliai dėl draudėjui gręsiančių rizikų.(Draudimo paskaitos medžiaga)
Trumpai tariant draudimą galima apibūdinti, kaip rizikos perleidimą už pinigus. Draudimą geriausiai apibūdina trys elementai:
1) rizikos paskirstymas,
2) tarp žymaus narių skaičiaus,
3) per draudiką, tiesiogiai užsiimantį draudimo veikla.
Rizikos paskirstymas. Draudimo mechanizmas tarnauja ekonominių nuostolių paskirstymui tarp kaip galima daugiau asmenų, kuriems gresia tos pačios rūšies rizikos. Draudėjas neturi jokios galimybės iš anksto sužinoti, ar gaus kaip kompensaciją didesnę sumą negu pats įmokėjo, ar paprasčiausiai mokės už kitų nuostolius. Bet pirminis tikslas yra riziką patirti kartais žlugdančius nuostolius pakeisti į galimybę mokėti tam tikrą fiksuotą sumą fondui, kuri bus maksimumas, ką galima prarasti. Šis platus ekonominės rizikos pasidalinimas ir yra rizikos paskirstymo principas.
Žymus narių skaičius. Tai pagrindinis skirtumas tarp draudimo ir sutarties, kuria viena šalis paprasčiausiai prisiima kitos atsakomybę dėl kokios nors priežasties (pvz., laidavimas). Nustatant draudimo įmokų dydį, kurios turi padengti visus nuostolius, administracines ir kitas išlaidas tam tikru periodu, draudikui reikia prognozuoti tokias išlaidas. Tikimybė, kad tai pavyks padaryti tiksliai, tolydžio auga, kai didėja parduotų draudimo polisų skaičius. Paprasčiausiai tada lengviau apskaičiuoti vidutinę išmokų sumą.
Per draudiką, tiesiogiai užsiimantį draudimo veikla. Draudimą vykdo įvairių kategorijų draudikai. Jo sąlygos skiriasi draudiminės atsakomybės apimtimi; jis gali būti įgyvendinamas įstatymui reikalaujant ar savanoriškumo pagrindu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDraudimo kursinis darbas
KategorijaDraudimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Dydis121.3 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Draudimo bendroviu veikla [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • L. Vasiliauskienė
Pasidalink su draugais